ورود و ثبت نام
کاربر گرامی در صورتی که ثبت نام نکرده اید ، با کلیک روی دکمه زیر در سایت ثبت نام نمایید . به کمک کنترل پنل خود می توانید از امکانات سایت استفاده کنید .تاریخ های مهم
تاریخ شروع ثبت نام در همایش
15 مرداد 1398
تاریخ شروع دریافت مقاله در همایش
15 مرداد 1398
آخرین مهلت ثبت نام
25 آذر 1398
آخرین مهلت ارسال مقاله
25 آذر 1398
تاریخ برگزاری

27 و 28 آذرماه 1398

روز شمار همایش
تا روز برگزاری همایش : پایان یافتتا پایان ثبت نام در همایش: پایان یافتتا پایان مهلت ارسال مقاله: پایان یافت


شیوه تنظیم مقالات

 

الف) اصول راهنما:

 1. مقاله باید حسب مورد در حوزه‌ی مرتبط با محورهای کنگره بین­المللی حقوق کودک و نیز براساس تحقیقات علمی با تکیه بر نتیجه‌ای علمی باشد.
 2. آیین نگارش زبان فارسی رعایت گردد.
 3. ثبت مقاله فقط از طریق سایت کنگره قابل پذیرش است.
 4. مقاله به‌طور هم‌زمان برای مجلات یا دیگر همایش­ها ارسال نگردیده و حتی به زبان انگلیسی و غیره به چاپ نرسیده باشد.
 5. حجم کل مقاله برای مقالات پژوهشی و مروری بین ۳۰۰۰ تا  ۷۰۰۰ کلمه و برای گزارش­های موردی (case report) که برای معرفی مورد یا مواردی که به ندرت مشاهده می­شوند بین ۱۵۰۰ تا  ۳۰۰۰ کلمه می باشد.
 6. برای تایپ حروف فارسی از قلم ب نازنین 12 (چکیده فارسی از قلم ب نازنین 11) و برای حروف انگلیسی از قلم Times Roman   New -۱۲ استفاده گردد.
 7. حاشیه‌بندی استاندارد مجله برای سمت چپ و راست ۴.۵۰، قسمت بالا ۵.۸۴ و قسمت پایین ۴.۸۳ سانتی­متر می‌باشد. فاصله بین خطوط single می­باشد.
 8. عناوین اصلی مقاله اعم از عنوان مقاله، چکیده، روش‌ بررسی، نتیجه‌گیری، بحث، فهرست منابع و عنوان جدول‌ها به صورت بولد (Bold)  تایپ شوند و عناوین فرعی شماره­گذاری شوند.
 9. تمام واژه‌‌ها و اصطلاحات علمی انگلیسی که در مقاله به صورت اختصار درج می‌شوند باید برای بار اول در متن به صورت عبارت کامل ذکر گردیده و اختصار آن در داخل پرانتز آورده شود. از این رو استفاده از پی نوشت و پاورقی در متن مقاله مجاز نمی­باشد.
 10. در مقالات ارائه شده رعایت ملاحظات اخلاقی، ذکر اخذ رضایت نامه و محرمانگی اطلاعات ضروری است.
 11. حق کنگره در قبول یا رد مقاله و یا اصلاح نوشتاری و ادبی محفوظ است. عقاید بیان شده و خط‌ مشی‌های اعمال شده توسط نویسندگان الزاماً بیانگر عقاید و خط مشی‌های کنگره نمی‌باشد.
 12. مقالات رسیده عودت داده نمی‌شوند.
 13. چاپ مقاله در مجله خارجی منوط به اجازه کتبی رییس کنگره است.
 14. نویسندگان مقاله، مسؤول تمام مراحل تحقیق و نتایج که بیان کرده اند، می­­باشند.
 15. تمامی مکاتبات با ایمیل نویسنده مسؤول صورت می­­گیرد. برای این منظور، ضروری است تا ایمیل فعالی که بطور مرتب چک می­شود، معرفی گردد. مسئولیت عدم پاسخ دهی به مکاتبات در زمان­های مقرر شده بر عهده نویسنده مسؤول خواهد بود.
 16. ارسال مقاله به سامانه الکترونیکی کنگره به منزله موافقت نویسنده/نویسندگان با اصول و موارد مندرج در راهنمای نویسندگان می­باشد.

ب) نحوه تنظیم عنوان، اسم نویسندگان و چکیده:

صفحه اول: عنوان

 عنوان مقاله باید مختصر، مفید و جامع باشد (حتی‌المقدور بیش از ۱۵ کلمه نباشد و از به کار بردن کلمات اختصار در عنوان پرهیز گردد(. نام و نام‌خانوادگی نویسندگان، رتبه علمی و آدرس دقیق همه نویسندگان (به ترتیب به صورت: رتبه علمی، گروه/دپارتمان، دانشکده/مرکز تحقیقات، دانشگاه، شهر، کشور، پست الکترونیک) به زبان فارسی و انگلیسی و همچنین عبارت "نویسنده مسؤول" در داخل پرانتز درج گردد. درج وابستگی نویسنده مسؤول با ذکر شماره تماس (تلفن همراه)، نمابر و نشانی پست الکترونیک جهت تماس به زبان فارسی در صفحه اول و ذیل چکیده انگلیسی مقاله لازم است.

صفحه دوم و سوم: چکیده و واژگان کلیدی فارسی و انگلیس.

چکیده فارسی در یک پاراگراف (۳۰۰-۲۵۰ کلمه) تدوین و واژگان کلیدی با استفاده از  Mesh Terms(حداقل ۳ و حداکثر ۷ واژه) تنظیم شود. چکیده انگلیسی (۳۰۰-۲۵۰ کلمه) باید منطبق با چکیده فارسی باشد.

Mesh Terms از سایت زیر قابل جستجو هستند:

https://www.nlm.nih.gov/mesh/MBrowser.html

همچنین، نویسندگان می‌توانند با افزودن بخش تشکر و قدردانی، از تأمین‌ کنندگان نیازهای مالی و امکانات تحقیق و یا افراد دیگری که در انجام تحقیق کمک یا مشارکت نموده‌اند، تشکر و قدردانی نمایند. در این صورت، در انتهای متن مقاله می‌بایست نام موسسه‌ای که مطالعه در آن انجام شده و یا حمایت مالی نموده است، ذکر گردد. همچنین، هر یک از نویسندگان بایستی هر نوع منافع مادی و معنوی دخیل در ارائه مقاله و یا انجام پژوهش را قید نمایند (تعارض منافع).

ج) فرایند داوری هم تراز

- تمامی مقالات دریافتی توسط ۲-۳ نفر داور هم تراز مرور و داوری می­­گردد. نویسنده مسؤول باید پس از دریافت نظرات داوران، اصلاحات درخواست شده توسط داوران را تأمین و ظرف 1 هفته به دبیرخانه کنگره ارسال نماید. بدیهی است در غیر این­صورت مقاله مورد بازبینی قرار نخواهد گرفت و از فرایند داوری حذف خواهد شد.

- از نویسندگان محترم درخواست می­شود تا جهت حفظ محرمانگی در داوری، ضمن ارسال فایل کامل مقاله، فایلی از متن مقاله را که نام نویسندگان (فارسی و انگلیسی) از آن حذف شده باشد در سامانه بارگذاری نمایند.

- نظرات داوران به معنای پذیرش نهایی مقاله نیست. پذیرش نهایی مقاله منوط به تأیید کمیته علمی کنگره می‌باشد.

- به منظور رفع هر گونه ایرادی قبل از چاپ و انتشار، یک نسخه از مقاله نهایی (galley proof) به نویسنده مسؤول ارسال می­شود. اشکالات مقاله بایستی طی مدت ۴۸ ساعت به دبیرخانه کنگره اعلام گردد.

تذکر: در صورتی که مقالات ارسالی براساس راهنمای نویسندگان تنظیم نشده نباشد، کنگره از پذیرفتن و چاپ آن معذور است. لازم به ذکر است، مقالات پس از دریافت توسط کمیته علمی برای داوری ارسال و پس از انجام مراحل داوری، نتیجه به نویسندگان اعلام می‌شود. بدیهی است کلیه‌ی مراحل به ‌صورت الکترونیکی انجام می‌شود. لذا دبیرخانه‌ی کنگره از پاسخ‌گویی حضوری جهت پی‌گیری مقالات معذور می‌باشد.

د) شیوه تنظیم منابع

نحوه تنظیم ارجاعات و فهرست منابع مطابق با شیوه ونکوور می­باشد. در این روش، منابع به ترتیب ورود در متن شماره ­گذاری می­گردند. بدیهی است، تعداد منابع مورد استناد در متن مقاله می­­بایست با فهرست منابع همخوانی داشته باشد. همچنین، تمامی منابع باید به زبان انگلیسی نوشته شوند.

ه) اشکال و جداول

نویسندگان مجاز به خلاصه کردن اطلاعات خود و نمایش آنها در قالب نمودار، جدول یا شکل هستند. عکس‌ها باید به فرمت ‌jpeg باشند. در جداول توزیع فراوانی، گزارش در هر ستون به صورت: عدد (درصد) یا میانگین± انحراف معیار، تدوین گردد و برای نشان دادن علامت اعشار از ممیز استفاده شود: مثال ۴۵/۹۰

ز) چک لیست نهایی: نویسندگان می­­بایست قبل از ارسال مقاله، از تنظیم و فراهم آوردن موارد زیر اطمینان حاصل نمایند:

 1. صفحه عنوان: شامل عنوان مقاله، نام و نام خانوادگی و مشخصات و جایگاه سازمانی نویسندگان
 2. خلاصه مقاله فارسی و انگلیسی
 3. متن مقاله بدون نام نویسندگان
 4. منابع
 5. جداول و تصاویر

 

برای دانلود شیوه تنظیم مقاله روی لینک دانلود زیر کلیک کنید

دانلود شیوه نامه مقالات

پوستر همایش
تماس با ما
تلفن ثابت
نمابر
ایمیل

info@childconference2019.ir

آدرس
ISC